Futbolli Vendor Superliga e Kosovës

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 25-të në Superligë

Xhiro e 25-të në Superligen e Kosovës në futboll vjen me ndeshje mjaftë interesante.

Skuadra lidere e Superligës, Drita, ndeshjen ndaj Ferizajt do ta zhvilloj ditën e premte.

Dy ndeshjet më interesante të kësaj xhiro, Ballkani – Trepça ’89 dhe Feronikeli – Llapi do të zhvillohen ditën e diele.

Kurse, tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për këtë javë.

Në ndeshjen kryesore, Ballkani – Trepça ’89, ‘bilbili’ kryesor i është besuar Genc Nuzës me asistent Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj.

Kjo është lista e plotë e gjyqtarëve nga të gjitha takimet që do të luhen: