Futbolli Vendor Liga e Parë

ZYRTARE: Skuadra kosovare vazhdon kontratat me 14 futbollistë

Skuadra e Istogut ka ‘bombarduar’ duke vazhduar kontratat me shumë futbollistë.

14 është numëri i lojtarëve që kanë vazhduar kontratën me ‘Troftat’.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit istogas.

Më poshtë njoftimi zyrtar:

Istogu nënshkruan kontrata të reja me këta futbollistë

Klubi futbollistik ‘Istogu’ ju njofton se sot ka vazhduar kontratat me këta futbollistë:

Valmir Hajrizaj – 1 vjet
Dardan Podrimaj – 1 vjet
Egzon Kurteshi – 1 vjet
Ragip Mazrekaj – 1 vjet
Fatmir Rexhaj – 1 vjet
Kadri Kastrati – 1 vjet
Dardan Sekiraqa – 1 vjet
Qendrim Jahaj – 1 vjet
Qendrim Krasniqi – 1 vjet
Florent Rexhaj – 1 vjet
Herolind Zekaj – 1 vjet
Erjon Qeta – 1 vjet
Malsor Blakaj – 1 vjet
Mergim Qarri – 6 muaj

Nga ekipi i juniorëve, Bleon Alushaj ka kaluar tek ekipi i parë dhe ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare.

Ndërkohë ditë më parë klubi kishte nënshkruar kontratat edhe me këta futbollistë:

Marius Stephane – 2 vjet
Fabrice Boudega – 2 vjet
Faton Neziri – 2 vjet

Effa Dylan – huazim 1 vjeçar nga Ballkani.